Eesti Hotellide ja Restoranide Liit

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data01/virt28535/domeenid/www.ehrl.ee/old/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Tärnisüsteem

Kehtiv Hotellide ja Motellide tärnisüsteem

Eestis hakkas 2.maist 2011 kehtima uus üle-Euroopaline tärnisüsteem Hotelstars Union.

Alates 2010.a. algusest on Euroopas käivitatud Hotelstars Union, mille eesmärgiks on luua Euroopa ühine tärnisüsteem, et aidata klientidel paremini orienteeruda ning ootuspärast kvaliteeti hotellides saada. Hotelstar Union’iga algatajateks on 7 Euroopa riiki – Šveitsi, Saksamaa, Austria, Ungari, Tšehhi, Holland ja Rootsi. Lisaks Eestile, on uuele süsteemile üleminekust teatanud juba ka Läti ja Leedu. Hetkel on Hotelstar Unioniga liitunud 15 Euroopa riiki - 14. liituja oli Taani ning 15. liituja Kreeka. Euroopa ühine tärnisüsteemi järgi on juba klassifitseeritud enam kui 22 000 hotelli 13 riigis.

Täiendavaks infoks jälgi kodulehte ning uue tärnisüsteemi kohta loe lähemalt Hotelstars.eu lehelt.

 

Eestis haldab hotellide ja motellide tärnisüsteemi vastavalt majandusministri käskkirjale Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.  

 • Uus tärnisüsteem on üles ehitatud kombineeritult nii miinimumnõuetest kui ka valikulistest nõuetest.
 • Hotelstars Union tärnisüsteem hotellidele on 1-st kuni 5 tärnini ja motellidel 1-st kuni 3 tärnini.
 • Tärne omistatakse uue süsteemi järgselt kuni 5-ks aastaks, kontrolli teostatakse vastavalt EHRL-i juhatuse otsusele 28.08.2014 üle aasta. Samas jätab järgukomisjon endale õiguse vajadusel külastada hotelli igaaastaselt.
 • Tärnide taotlemine on vabatahtlik.
 • Tärnide taotlemiseks peab hotell või motell  vastama vastava liigi majutusettevõttele kehtestatud miinimumnõuetele ning olema kantud majandustegevuse registrisse.

Vaata Eesti tärnihotelle siit!

Hotellide ja motellide järke (tärne) reguleerivad õigusaktid

LiidustTegevussuunadPõhikiriLiidu liikmedKontaktAastapreemiadEHRLi koostöö Sündmuste kalender
Liidu juhtimineJuhatusKomisjonidTegevtöötajad
Mida pakub liit oma liikmetele?Kes võivad saada liikmeks?LiitumisavaldusLiikmetasuLiikmete nimekiri
Kehtiv Hotellide ja Motellide tärnisüsteemNõuded tärnihotellideleJärkude taotlemise kordKuidas järke taodeldaTasumääradJärgukomisjonEesti tärnihotellidHotelstars Unioni CVI ja logo
KutsekomisjonKoka kutseeksamKelneri kutseeksamHotelliteenindaja kutseeksamBaarmani kutseeksamTasumääradTeated kutse andmise kohtaKutseeksami keskused
Eesti Restoranide Liit
KoostööpakkumisedTöökuulutusedEHRL stipendiumTäiendkoolitusPraktikavõimalusedTöö/karjäär
Statistikaameti ülevaatedEAS turismistatistikaRahvusvaheline statistikaEesti Panga statistika